Yükleniyor...
Son Dakika
6.11.2018

2021'de et ithalatı bitiyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, ülke olarak 2021 yılında et ithalatı yapmayacak konuma gelineceğini söyledi.

Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, 6 Kasım 2018 tarihinde Ankara'da düzenlenen 'Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde konuştu.

 

Bakan Yardımcısı Aksu, burada yaptığı konuşmada Bakanlık olarak önemli projeler üzerinde çalıştıklarını belirterek havzalara göre üretim modelinin geliştirileceğini ve 'Havza Başkanlıklarının' oluşturulacağını söyledi.

 

Türkiye'de yapılmış net bir hayvan sayımının olmadığına değinen Aksu, hayvancılık alanındaki verilerin kısa zamanda netleşeceğini aktardı.

 

Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, tarımda kendi kendine yeten bir ülke olmadığımıza vurgu yaparak 150 bin ton et ithalatına ihtiyaç duyduğumuzu söyledi. Aksu, Bakanlık olarak hedeflerinin 2021 yılında et ithalatı yapmamak olduğunu anlattı.

 

Tarım, Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi 2 gün sürecek. 7 Kasım 2018 tarihinde de çeşitli oturumlarla devam edecek.  

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • çitci
    8 Kasım 2018 Perşembe

    Asil o zaman başlayacak birileri masa başından boyuna proje üretiyor analiz yapıyor ama onca inek kesime gitti genç çiftciye verilen mallar tam bir fiyoska yem uçmuş başını almış gitmiş şu anda piyasadaki etin çoğu inek eti birileri medyada lüks semtteki etin fiyatını gösteriyor hükümette hemen balans ayarı çekiyor yakında seçmende bir balans ayarı çekecek


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder