Yükleniyor...
Son Dakika
8.11.2018

Türk halkı, mecburen vejetaryen

Türkiye, kırmızı etin dünyada en pahalı olduğu ülkeler arasında. Kişi başı et tüketiminde ABD ve AB ülkeleriyle aramızda büyük uçurumlar var. Rakamlar, dünya ortalamasının bile gerisinde. Pahalı et, Türk vatandaşlarını zorunlu olarak vejetaryen yapıyor.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün yaptığı çalışmaya göre Türkiye'de kişi başına düşen et tüketimi 25 kilogram. Bir yılda kişi başına düşen et miktarının en fazla olduğu ülke 120.2 kilogram ile ABD olurken, Türkiye'de ise bir yılda kişi başına düşen et tüketim miktarının 25.3 kg olduğu belirlendi.

 

KİŞİ BAŞI YILLIK ORTALAMA 
ET TÜKETİMİ (KG)
ABD:120
Avustralya:111
İspanya:97
İsrail:96
Kanada:94
İtalya:90
Almanya:88
Fransa:87
Brezilya:85
İngiltere:84
Rusya:69
Güney Afrika:58
Çin:58
Japonya:45
Türkiye:25

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • çitci
    8 Kasım 2018 Perşembe

    2 paket sigara 1 kg kıyma onuda yaz mazot gübre yemin torbasını maliyetleride yaz hocam be saydıgın ülkelerin et alternativi var domuz


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder