Yükleniyor...
Son Dakika
14.11.2018

Türkiye’nin En Büyük Hayvancılık İşletmesi Konkordato İlan Etti

Çiftliğinde 36 bin büyükbaş hayvanı bulunan ünlü işadamı Necati Kurmel'in şirketleri konkortado ilan etti. 46 yıllık Saray Halı ve Saray Çiftliği için konkordato talep edildi.

 

İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan konkordato başvurusunda, ekonomideki dalgalanmanın, şirketlerin mali dengesini bozduğu kaydedildi. Konkordato kararı verilmesi halinde, söz konusu şirketlerin, faaliyetlerine etkin bir biçimde sürdürebileceği belirtildi. Mahkeme, yapılan başvuru sonrası şirketlere yönelik tedbir kararı verdi ve komiser ataması yaptı.

 

Kayseri Develi’de ve Adana’da iki ayrı işletmede toplamda 36 bin baş kapasitesi olan Saray Halı hayvancılık işletmesi hem besicilik hem de süt hayvancılığı yapıyor ayrıca kesimhanesi ve süt üretim tesisleri de bulunuyor. Necati Kurmel bir çok hayvancılık işletmesinin kurulmasına örnek olmuştu.

 

“Ziraat Bankası’ndan kredi istiyoruz kredi vermiyorlar”
Saray Halı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel yapılan yanlış hayvancılık politikası nedeniyle hayvancılığın yapılamaz duruma geldiğini belirterek ”Devlet bize “hayvan ithal edin” diyor ben gidip yüzde 25 vergi ödeyerek hayvan ithal ediyorum. Ertesi gün sıfır vergiyle kendisi hayvan ithal ederek bizim önümüzü kesiyor. Böyle hayvancılık politikası olur mu bu şekilde hayvancılık yapılır mı? En son 3 bin düve ithal ettik. bunları satmak istiyoruz kimse almıyor. Daha doğrusu değerinde almıyor. Artık bu işi yapamayacak duruma geldik. Ziraat Bankası’ndan kredi istiyoruz kredi vermiyorlar. Otumuz var, yoncamız var hayvan verin hayvan besleyelim diyoruz. Hayvan vermiyorlar.Artık bunu yapabilecek durumda değiliz. Hiç bir borcumuz yok ama kredi alamıyorum.”ifadelerini kullandı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder