Yükleniyor...
Son Dakika
26.11.2018

Kurbağa çiftliğine hibe kredisi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir girişimci, hibe kredi desteğiyle kurbağa çiftliği kurulacak. Buradan Avrupa ülkelerine kurbağa bacağı ihraç edilecek.

Beyşehirli iş adamı İbrahim Dönder, eşi ile aldıkları hibe kredi desteğiyle ilçede 19 bin metrekarelik arazi üzerinde kuracakları çiftlikte kurbağa üretimi yapacaklarını söyledi. Eşinin projenin hayata geçirilmesi için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna başvurduğunu, projenin onaylanmasının ardından Beyşehir’e bağlı Avdancık Bekdemir mahalleleri arasında 19 bin metrekarelik alanda kurbağa çiftliği kurmaya karar verdiklerini vurgulayan Dönder, Avrupa ve diğer ülkelerden gelecek talep halinde kurbağa ihraç edeceklerini belirtti.

 

Dönder, şöyle devam etti: "Projemizin onaylanmasını müteakip Tarım ve Orman İşleri Müdürlüğü'nden gerekli izinleri alarak çiftlik kurulması çalışmalarına başladık. Çiftliğin önümüzdeki yaz sezonuna bitirilmesini hedefliyoruz. Çiftliğimizde toplam 28 ton kapasiteli 8 havuz yer alacak. Burada bölgemizde yetiştirip üreteceğimiz kurbağaları ABD, İngiltere, Fransa, İsveç ve İsviçre gibi Avrupa ülkelerine ihraç edip, bölgemiz ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz. Bu iş aynı zamanda bölgemizde iş bekleyen insanlarımıza da istihdam imkanı sağlayacak." Kaynak: Milliyet

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder