Yükleniyor...
Son Dakika
27.11.2018

TMO'dan nohut ve yeşil mercimek satışı

TMO, perakende satılacak yeşil mercimeğin kilogram fiyatını 4,25 lira, nohudun fiyatını ise kalibresine göre 4 lira ile 6,50 lira olarak belirledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), perakende satılacak yeşil mercimeğin kilogram fiyatını 4,25 lira, nohudun fiyatını da kalibresine göre 4 lira ile 6,50 lira olarak tespit etti. Kurumun internet sitesinden yapılan duyuruda, kurumun faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili alım, satım, ithalat ve ihracat politikalarıyla üreticinin ve tüketicinin mağdur olmamasını sağlayarak, piyasa düzenleme görevini yerine getirdiği ifade edildi.

 

Bu doğrultuda, 2018 yılında hububat alımlarına ilave olarak nohut ve yeşil mercimekte hasatla başlamış alımlar sonucu, üreticilerin mağduriyetinin önlendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Alımlarımız neticesinde stoklarımızda yer alan nohut ve yeşil mercimeğin toptan satışı devam ederken, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında nihai tüketicinin de uygun koşullarda bu ürünlere ulaşımını sağlamak amacıyla ülke geneline yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende nohut ve yeşil mercimek satışlarına başlandı. Bu kapsamda bakliyat perakende satış fiyatlarımız yeşil mercimek için kilogramı 4,25 lira, nohutta ise kalibresine göre kilogramı 4-6,50 lira olarak belirlendi."

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder