Yükleniyor...
Son Dakika
29.11.2018

Tarım Bakanlığı, elektrikli traktör için düğmeye bastı

Mazot ve benzin fiyatlarındaki artış elektrikli araçları daha cazip hale getirdi. Otomotiv şirketleri bütün neredeyse bütün yatırımlarını elektrikli araçlara kaydırırken, elektrikli traktörler de çiftçinin gündemine girmeye başladı. Türkiye'de de Tarım Bakanlığı, elektrikli traktör üretimi için harekete geçti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çiftçinin en büyük girdi maliyetlerinde biri mazot. Mazotla ilgili taleplerin ardı arkası kesilmiyor. Dünya bu kadar elektrikli araçları kullanırken, ben de 'neden elektrikli traktör olmasın' dedim. Hemen büyük üreticileri çağırdım. Bu elektrikli traktör konusuna, Türkiye'de de çok büyük bir sanayimiz olmasına rağmen hazır olunmadığını gördüm. Bu konuda şimdi prototip çalışmalarına başladık. Bunlara da devam ediyoruz"

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder