Yükleniyor...
Son Dakika
8.12.2018

Lisanslı depo desteğine başvurular uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, lisanslı depolarda muhafaza edilen tarımsal ürünler için destekleme ödemeleri başvuru süresini yıl sonuna kadar uzattı.

Tarım ve Orman Bakanlığı lisanslı depolarda muhafaza edilen tarımsal ürünler için kira, ilave kira, nakliye ve analiz ücreti destekleme ödemelerinde 2018 yılı 1 Mayıs-31 Ekim dönemi için başvuru süresini yıl sonuna kadar uzattı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Lisans Alarak Faaliyet Gösteren Depolarda Muhafaza Edilen Tarımsal Ürünler İçin Kira, İlave Kira, Nakliye ve Analiz Ücreti Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2018/38)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (No: 2018/51), 8 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Buna göre, tebliğe eklenen “2018 yılı uygulaması” başlıklı geçici madde ile başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatıldı. Söz konusu madde şöyle: “GEÇİCİ MADDE 2 – (1) 2018 yılı 1 Mayıs-31 Ekim dönemi ilave kira, nakliye ve analiz ücreti destekleme ödemelerine ilişkin müracaatlar, 31/12/2018 tarihi mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır. Bu durumda; TBS üzerinden veri girişi 15 Ocak 2019, icmallerin TBS üzerinden oluşturulması 31 Ocak 2019, ödemeye esas icmallerin Genel Müdürlüğe ve Ek-11’de yer alan icmalin ilgili lisanslı depo işletmelerine gönderilmesi 28 Şubat 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar tamamlanır.”

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder