Yükleniyor...
Son Dakika
25.12.2018

Hayvancılığa hibe desteği müjdesi!

Tarımda kırsal kalkınma için 50 hayvancılık projesine 37 milyon liralık hibe desteği verileceğini açıklayan Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, bu destekle birlikte toplam hibenin 781 milyon liraya yükseleceğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, IPARD II Programı kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından tarımda kalkınma için yeni hibe desteği müjdesini verdi.

 

IPARD-II 3. Çağrı İlanı kapsamında bugün 6. grupta yer alan 50 hayvancılık projesini onaylayarak hibe sözleşmelerinin imzalanma sürecini başlattıklarını açıklayan Pakdemirli, bu destekle birlikte toplam hibenin 781 milyon liraya yükseldiğini aktardı.

 

50 hayvancılık projesine toplam 37 milyon TL hibe desteği verileceğini belirten Pakdemirli, “Bu projeler sayesinde kırsalda yaklaşık 77 milyon TL’lik yatırım yapılacak. 6. grupta yer alan bu projelerle birlikte IPARD-II 3. çağrı kapsamımda desteklenecek tüm projeleri açıkladık. Böylece toplamda onaylanan 2 bin 316 projeye 781 milyon TL hibe sağladık. Bu hibelerle birlikte kırsalda yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yatırım yapılacak” bilgisini verdi.

 

TKDK’nın vereceği hibe desteği ile kurulacak tesislerde 7 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını beklediklerini de vurgulayan Bakan Bekir Pakdemirli, TKDK üzerinden kırsal kalkınma projelerini desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Maşallah
    26 Aralık 2018 Çarşamba

    Eger gercekten bu destegi verseydini hem sut hem et ülke oraninda bu kadar dusuk olup et ithal etmezdik. Mesela ben 9 kardesiz biz haayvancilikla ugrasiyoruz devlet bize hayvan alabilmemiz icin destek verirse yaklasik 100 buyuk bas bu 5 yilda ortalama 450 basa tekabul eder buda 112.500 ton ete tekabul eder. Muthis bir katki ama yok iste devlet bu destegi ya bi secim vaadi ile yada gundem olsun diye ortaya atiyor.bn ciftciligi gelistrmek ve kardeslerimde bi meslegi yurtmesini istiyorum surekli ordan burda toplamak istemiyoru kardeslerimi. Bu bnm numaram 0505 145 4077 yetlilere sesleniyorum bize bu destegi verinki evlet kazansin


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder