Yükleniyor...
Son Dakika
28.12.2018

Gümrüksüz et ithalatında süre uzatıldı

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin et ithalatı yapmaya gerek kalmadığını açıklamasına rağmen Et ve Süt Kurumu'na tanınan sıfır gümrük vergili et ithalatı kotası 2019 yılı sonuna uzatıldı.

Et ve Süt Kurumu'na (ESK) tanınan gümrüksüz canlı hayvan ve et ithalatı kotasının 2019 yılı sonuna kadar uzatıldığı açıklandı.

 

Tarife kontenjanının uzatılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Geçtiğimiz yıl 29 Temmuz'da Bakanlar Kurulu kararıyla Et ve Süt Kurumu'na; canlı büyükbaş hayvan ithalatı için 500 bin baş, canlı koyun ve keçi ithalatı için 475 bin baş, büyükbaş hayvan eti ithalatı için 75 bin ton ve karkas et ithalatı için 20 bin ton kota tanımlanmıştı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder