Yükleniyor...
Son Dakika
10.1.2019

Küpe bedelini devlet karşılayacak

Geçtiğimiz Nisan ayında ücretsiz hale getirilen kulak küpeleri yeniden paralı olmuştu. Tarım Bakanlığı, hayvanlara takılan küpe bedellerinin devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

Tarım Bakanlığı'nın geçtiğimiz günlerde 81 il müdürlüğüne gönderdiği yazıda döner sermaye karı eklenerek 2,03 TL'den alınan küçükbaş küpelerinin 4,50 TL'den, 3,30 TL'den alınan büyük baş küpelerinin ise 6 TL'den İlçe Müdürlüklerine teslim edilmesini istenmişti. Bu ücrete İlçe Müdürlükleri personelince uygulama ücreti dahil edilecek olup ve dolayısıyla vatandaşın cebinden bir küpe bedeli olarak 5,50 TL ile 8 TL arasında para çıkacaktı.

 

Bugün yeni bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, büyük ve küçükbaş hayvan küpe bedellerinin artık devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder