Yükleniyor...
Son Dakika
14.1.2019

Cumhurbaşkanı: Bize afyon ekimini yasaklayanlar cayır cayır afyon ekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bize bir zamanlar afyon ekimini yasaklayanlar kendileri cayır cayır afyon ekiyor. Tarım Bakanlığımıza bu konuda gerekenleri söyledim. Yeniden bir kenevir ekimi süreci başlatalım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Karasu’da BMC Üretim ve Teknoloji Üssü’nün temel atma programına katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalar yapan Erdoğan şunları söyledi: "Afyon ve kenevirle ilgili kısıtlamaların yer alması, konunun bir başka önemli boyutudur. Bize bir zamanlar afyon ekimini yasaklayanlar kendileri cayır cayır afyon ekiyorlar. Şimdi diyorum ki gelin biz yeniden, ekranları başında bizleri izleyenlere sesleniyorum. Tarım Bakanlığımıza bu konuda gerekenleri söyledim. Yeniden bir kenevir ekimi süreci başlatalım. Çünkü kenevir ekiminin çok farklı alanlarda çok farklı faydalarının olduğunu göreceğiz. Bu süreci başlatacağız."  

 

Malatya kenevir üretecek 19 il arasında
Öte yandan kenevir ekimi yapılacak 19 il arasında Malatya’nın da olduğunu bildirildi. Bir radyo programında konuşan Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya’nın kenevir üretimi yapılacak illerin arasında olduğu müjdesini verdi. Tüfenkci, “Malatya’da kenevir üretimi yasaktı. Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle kenevir üretiminin artırılması konusu gündeme geldi. Kenevir üretimi izni verilen ve genişletilen 19 il içerisinde Malatya da var. Malatya’da da kenevir üretimi teşvikli olacak. Malatya’ya Seracılık Organize Sanayi Bölgesi’ni kazandırıyoruz. Yazıhan bölgesinde yaklaşık bin 500 dönüm alan üzerinde, yaklaşık bin-bin 500 kişiyi istihdam edecek bir alan oluşturuluyor” diye konuştu.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder