Yükleniyor...
Son Dakika
19.1.2019

Toprak analiz desteği için son tarih uzatıldı

Bitkisel üretim destekleri kapsamında toprak analizi desteği için analizi yapılan parsellere ait koordinat verilerinin sisteme son giriş tarihi 15 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.

Bitkisel üretim destekleri kapsamında toprak analizi desteği için analizi yapılan parsellere ait koordinat verilerinin sisteme son giriş tarihi 15 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığının Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2018/17)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği (No: 2019/9), 19 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Tebliğle, Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2018/17)’in Toprak analizi desteği başlıklı 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi değiştirilerek süre uzatımına gidildi.

 

Yeni tarih 15 Şubat 2019 olarak belirlendi
Buna göre, Toprak analizi yapılan parsellere ait koordinat verilerinin, laboratuvarlar tarafından laboratuvar bilgi sisteminde (LABBİS) 15/2/2019 tarihine kadar kayıt altına alınması gerekecek.

 

Söz konusu süre, 31 Aralık 2018 tarihinde dolmuştu. 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe giren tebliğ hükümlerini, Tarım ve Orman Bakanı yürütecek.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder