Yükleniyor...
Son Dakika
21.1.2019

Kenevirin ilk merkezi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kenevir üretiminde merkez olacak ilk bölgenin belli olduğunu açıkladı. İşte o yer...

Samsun'da aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan kenevir üretiminin Samsun'da yoğun bir şekilde süreceğine vurgu yaparak, Vezirköprü'nün de kenevir üretiminde merkez olacağını açıkladı.

 

AK Parti Samsun Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yeniden üretimin yapılacağına ilişkin müjdesini verdiği kenevire yönelik merkez olacak ilçeyi açıkladı.

 

Merkez ilçe Vezirköprü olacak
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kenevir üretimini yoğun bir şekilde sürdüreceklerini altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vezirköprü'nün bu işin merkezi olacağını da söyledi.

 

Samsun'da katıldığı bir toplantıda konuşan MÜSİAD Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe de Türk kenevirinin günde 12 santimetre uzayarak 3 metreye kadar çıktığını, bu özelliğinden ötürü de dünyada eşi benzeri olmadığını açıklamıştı. 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Mehmet DEMİR
    21 Ocak 2019 Pazartesi

    Biz de istiyoruz


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder