Yükleniyor...
Son Dakika
1.2.2019

Tarımsal kredi borçları ertelenecek

Ziraat Bankası'ndan, tarımsal kredi kullanan çiftçilere müjdeli haber geldi. 530 bin çiftçinin borcu Temmuz sonrasına ötelendi. Çiftçiye ayrıca yapılandırma ve ek vade imkanı da sağlandı.

Çiftçinin uzun zamandır beklediği ve tam bir belirsizliğe sürüklenen tarımsal kredilerdeki borç ertelemeyle ilgili önemli bir açıklama geldi. Ziraat Bankası'ndan tarımsal kredi kullanan ve kredisini zamanında ödeyemeyen toplam 530 bin çiftçinin 30 milyar liraya yakın kredisi Temmuz sonrasına ötelendi.

 

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre banka, çiftçilere kredi ödemelerinde yapılandırma, erteleme, yeniden vade imkânı sunacak.

 

30 HAZİRAN'A KADAR SÜRE
Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında, tarımsal kredi kullanan, geçici olarak gelir-gider dengesi bozulan üreticilere tarımsal faaliyetlerinin devamını sağlamak için 30 Haziran'a kadar süre verildi. Bu tarihe kadar olan işletme ve yatırım kredileri vade tarihinden itibaren 12 aya kadar yeniden vadelendiriliyor.

 

ÇİFTÇİ GÜNLERDİR BUNU BEKLİYORDU
Yüz binlerce çiftçi bu kararı bekliyordu. Geçmiş dönemde bu yönde açıklama yapılmasına rağmen kredi borçlarının ertelenmesi için Ziraat Bankası şubelerine giden çiftçiler, tarımsal kredi borçlarını ertelettirememişti.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder