Yükleniyor...
Son Dakika
2.2.2019

Pakdemirli'den çiftçiye 7 müjde

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli'de düzenlenen 'Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'nda çiftçilere 7 farklı alanda müjde verdi. Bunların arasında gübre ve tarım makinalarında ek yüzde 5 indirim kararı da yer alıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli’de düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

 

Denizli’ye heybelerinin dolu geldiklerini ifade eden Bakan Pakdemirli, çiftçileri yakından ilgilendiren bir dizi gelişmeyi sıraladı. Bakan Pakdemirli’nin açıkladığı bilgiler şöyle;

 

- Tarım makinalarında bugünden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 5 indirim aldık.

 

- Gübre ile ilgili 15+5’in üzerine, yüzde 5 indirim aldık.

 

- Kekik başta olmak üzere, tıbbi aromatik bitkilerin üretimi için, bozuk orman alanları tahsis edilecek, fide ihtiyaçları bedelsiz olarak karşılanacak.

 

- TKDK kapsamında Denizli’de başta kekik olmak üzere, tıbbi ve aromatik bilgilerin üretimine ve nihai ürüne işlenmesine yüzde 55 ‘e kadar hibe desteği veriyoruz.

 

- Ormanlık alanlarda balık yetiştiriciliği yapan üreticilerimize yüzde 50 kira indirimi yapacağız.

 

- Çoban istihdam desteğindeki 200 başlık anaç sürü büyüklüğü limitini 100 başa indiriyoruz.

 

- 2019 yılında arılı kovan desteğini, 10 TL’den 15 TL’ye çıkartıyoruz.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Selami Zıpzıp
    2 Şubat 2019 Cumartesi

    Bunlar çiftçinin hangi işini görür acaba? Gelmiş geçmiş en bilgisiz tarım bakanı.Fakıbabayı arattın vallaha.

  • Ramazan Kayaslan
    2 Şubat 2019 Cumartesi

    Geçen yıldan ayçekirdeği ekimi yaptık. ..İthal den dolayı ürünümüz elimizde kaldı. ...Alan yok çin den ithal edilen çekirdek den sonra tüccar yerli ürünü alım satım yapmıyor. ..Ne yapacağımı zı bilmiyoruz. Tarım Bakanlığı ve yetkililer e buradan sesleniyorum. .Lütfen sesimizi duyurun. ...Teşekkür ediyorum. ...İyi çalışmalar. ...


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder