Yükleniyor...
Son Dakika
7.2.2019

Pakdemirli: 2021 sonunda et ithalatı yapılmayacak

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 sonu itibarıyla kırmızı et ithalatına gerek kalmayacağını söyledi.

İzmir'in Ödemiş ilçesi Balabanlı Mahallesi'nde üreticilerle bir araya gelen Bakan Bekir Pakdemirli, geçmişe yönelik başvuru işlemleri tamamlanan destek ödemelerinin ocak ayı içerisinde çiftçilere ödendiğini söyledi. Pakdemirli, 2018 yılı desteklemelerinin de çiftçiye erken ödenmesiyle ilgili bir çalışma yaptıklarını, bütçe kaynaklarının göre bunun belirleneceğini aktardı.

 

Pakdemirli, çiftçinin artan girdi fiyatlarını düşürmek için yoğun mesai harcadıklarını, bu kapsamda fiyatlarda iyileştirmeler yaptıklarını dile getirdi.

 

"2021 sonunda et ithalatı yapılmayacak"
Pakdemirli, Türkiye'nin kaynaklarını iyi değerlendirdiğini ifade ederek, "Avrupa'da süt sığırında 1 numarayız. Etle ilgili birçok eleştirimiz var, evet son dönemde etle ilgili tüketim arttığı için bazen eksik kalıyor bazen ithalat yapılabiliyor ama inşallah 2021 yılının sonu itibarıyla da herhangi bir ithalatımız olmayacak. Buna rağmen sığırda Fransa'dan sonra yine ikinci sıradayız." dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder