Yükleniyor...
Son Dakika
14.2.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçiye gübre cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir toplantıda gübre desteği isteyen çiftçiye böyle cevap verdi: "Gübre desteği verdik senin haberin yok."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da esnaf buluşmasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşması sırasında salondan bir çiftçinin gübre desteğiyle ilgili sözüne cevap verdi.

 

Erdoğan, konuşması sırasında salondan gelen gübre desteğine ilişkin bir söze, "Mazot desteği veriyoruz değil mi? Senin haberin yok o zaman. Gübre desteği de verdik. Kusura bakma, senin haberin yok. Ya haberin yok ya da devletin verdiği imkanları takip edemiyorsun" diye karşılık verdi.

 

Tanzim satışlarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şunları kaydetti: "Vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satışını engellemek için tanzim satış kararını aldık. Esnaf kimdir? Milletin bir ferdidir. Derdimiz vatandaşımıza ucuz ürünü satmak. Dert sadece soğan, patlıcan değil. Fırsatçılara ikazımızı yaptık. Fiyatları makum kâr seviyelerine çekme çağrısı yaptık. Bakanlık ve belediyelerimizi devreye sokarak tanzim satış noktalarını kurduk. En kısa zamanda temizlik ve bakliyat ürünlerinin de satışı olacak. 

 

Geçmişte esnaflık yapmış bir kardeşiniz olarak sizi en iyi ben anlarım. Milletimizin sırtına kene gibi yapışan fırsatçıların yola geldiğini gördüğümüzde artık bu tür yöntemlere ihtiyaç kalmayacaktır. Serbest piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde ama ahlakı, izanı elden bırakmayan esnaf ve sanatkara sonuna kadar desteği sürdüreceğiz. İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız."

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder