Yükleniyor...
Son Dakika
15.2.2019

Rus bakan, Türkiye’ye sığır eti ihracatı için tarih verdi

Rusya Tarım Bakanlığı, bu yılın ilk yarısında Türkiye’ye sığır eti satışına başlanacağını açıkladı. Böylece Rusya, et ithal ettiğimiz yedinci ülke olacak. Öte yandan Tarım Bakanlığı depolarında fazla ithalat sebebiyle 20 bin tonu aşkın et stoku birikmiş durumda. Bakanlık, bunları Ortadoğu ülkelerine satmak için çabalarken Rusya ile neden yeni bir ithalat anlaşması yapıldığı merak konusu...

Rusya Tarım Bakanı Dimitry Patruşev, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sene içerisinde Rusya’dan Türkiye’ye sığır etinin gönderilmesine başlanacağını söyledi. Bakanın açıklamasına göre Rus sığır etleri bu yılın ilk yarısında Türkiye’ye ulaşacak.

 

Patruşev, 2018’de Türkiye’ye yapılan tarımsal ihracatın bir önceki yıla göre yüzde 7 artarak 1,9 milyar dolara ulaştığını belirtti. Rusya’nın uluslararası pazarlarda da geniş bir ilgi alanına sahip olduğunu belirten Bakan Patruşev, “Bugün Ortadoğu’da ilişkilerimiz aktif olarak gelişiyor” dedi.

 

BAKANLIK, ELİNDEKİLERİ SATAMAZKEN YENİ İTHALAT NEDEN?
Öte yandan Tarım Bakanlığı'nın depolarında fazla ithalat sebebiyle 20 bin tonun üzerinde et ve kesimi bekleyen  çok sayıda ithal canlı havyan bulunduğu biliniyor. Bakanlık, bunları satabilmek için bazı ortadoğu ülkeleri ile görüşmeler yapıyor. Durum buyken Rusya ile et ithalatı anlaşması yapıldığı merak ediliyor. Türkiye halen, Macaristan, Fransa, Polonya, Bosna-Hersek, Romanya ve Sırbistan'dan kırmızı et,  Arjantin, Brezilya ve Avustralya'dan da canlı hayvan ithal ediyor. 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder