Yükleniyor...
Son Dakika
22.2.2019

Buzağı destek ödemeleri başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, buzağı destek ödemelerine başlanacağını açıkladı. Kimlik numarasının son hanesi 8 olan vatandaşların hesaplarına bugün akşam saat 18.00'dan sonra paraları yatırılacak. Diğer üreticilerin paralarını alacağı tarihler ise aşağıda...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, mazot ve gübre desteği ödemelerinin ardından buzağı destek ödemeleri için de müjdeyi verdi. Pakdemirli, ödemelere 22 Şubat Cuma günü başlanacağını açıkladı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığının yazılı açıklamasına göre, Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, 2018 Yılı 1. Dönem Buzağı Destekleme Ödemelerine dair açıklamalarda bulundu.

 

Pakdemirli, açıklamasında şunları kaydetti:

 

“2018 Yılı 1. Dönem Buzağı Desteklemeleri yetiştiricilerimize T.C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre yarından itibaren ödenmeye başlanacaktır.

 

Kimlik Numarasının Son Hanesi 8 olan yetiştiricilerimize; yarın saat 18:00’dan sonra ödeme yapmaya başlayacağız.

 

- Kimlik Numarasının Son Hanesi 4 ve 6 olan yetiştiricilerimize ödemeleri 01 Mart 2019’da;

 

- Kimlik Numarasının Son Hanesi 0 ve 2 olan yetiştiricilerimize ise 08 Mart 2019’da ödeme yapılacak.”

 

Toplam ödeme tutarı 821 milyon TL
Bakan Pakdemirli açıklamasında, 2018 Yılı 1. Dönem Buzağı Desteklemeleri çerçevesinde, 448 bin yetiştiricinin 1.725.000 baş buzağısına toplam 821 milyon TL buzağı desteklemesi ödeneceği bilgisini de paylaştı. Pakdemirli, “Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun” temennisinde de bulundu.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder