Yükleniyor...
Son Dakika
28.2.2019

Mazot ucuzlasın, tanzime gerek kalmaz

Hükümet, sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan artışı belediyeler kanalıyla başlattığı tanzim satış noktalarıyla frenlemeye çalışıyor. Zararına satış yapan tanzim noktaları sayesinde fiyatlar düşmeye başladı ancak bunun kalıcı olması için çiftçinin üretim maliyetlerine destek olunması gerekiyor.

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, “Ucuz sebze, meyve, gıda sunmak ve üreticiye destek olmak istiyorsanız, gelin en büyük maliyet olan mazot, gübre ve zirai ilaç fiyatlarını düşürün. Bunu yaparsanız hem üreticinin hem de tüketicinin yüzü güler” dedi.

 

Barut, tarlada üzerinde bakliyat, zirai ilaç ve mazot bulunan mini reyon önünde yaptığı açıklamada, vatandaşlara ucuz sebze ve meyve satışı yapmak için başlatılan tanzim satış ofislerinin genişletilerek bakliyat, mazot, gübre ve zirai ilaçların da satılmasının planlandığını belirtti.

 

Zirai ilaç satışlarının uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini belirten Barut, “Bugün burada mini bir tanzim satış reyonu oluşturduk. Çiftçilerimizin üretim tarlasından sesleniyoruz. Çiftçilerimizin üretmiş olduğu kuru bakliyatlardan nohut, mercimek ve pirinç burada. Çiftçilerimizin en temel girdilerinden olan tohum gübre ilaç ve mazot burada. Tüketime dayalı ithalata dayalı ekonominin gelmiş olduğu nokta tanzim satışlarıdır” diye konuştu.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder