Yükleniyor...
Son Dakika
6.3.2019

Pakdemirli: Hayvancılıktaki sorunları biliyoruz, bize zaman tanıyın

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Hayvancılıktaki, sütteki problemleri biliyoruz. Hepsini çözeceğiz bize biraz zaman verin.” dedi.

Çeşitli açılış ve toplantılara katılmak için Gaziantep’e gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve orman sektörü değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıdaki konuşmasında yatırım müjdelerini sıralayan Pakdemirli, “Besideki, hayvancılıktaki, sütteki problemlerinizi biliyoruz, hepsine son derece vakıfız. Hepsini de çözeceğiz, bize biraz zaman verin. Tarımda hemen çözülecek problemler ve yapısal zamana ihtiyacı olan problemler vardır. Türkiye bugün balığı da, kanatlıyı da ihraç edecek durumdadır. İnşallah 2 ile 3 sene içerisinde kırmızı eti de ihraç edecek duruma geleceğiz” dedi.

 

Gaziantep’e yapılan yatırımlara ilişkin de açıklamalarda bulunan Pakdemirli, şunları söyledi: “Gaziantep’e 2. Bir Besi Organize Sanayi bölgesi hayırlı olsun. 2 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip Nurdağı Hamidiye Göletini hizmete aldık. 200 milyon TL’lik yatırımla 153 milyon metreküp depolaması olan Doğapınar barajını tamamladık. Düzbağ projesi 2 milyar 126 milyon TL’ye mal olarak Gaziantep’e 100 milyon metreküp kaliteli su getirdik. Gaziantep’e 2 milyon fidan dikeceğiz. Orman köylerinde yaşayan 100 aileye de 1.1 milyon TL hibe vereceğiz. 2019 yılında 8 mahallede bin 700 dekar alanda 70 bin adet menengiç ağaçlarının Antep fıstığı, badem, zeytin gibi fidanlar dikerek 3 yıl süreyle bakımını biz yapacağız, ücretsiz köylümüze çiftçimize 49 yıllığına tahsis edeceğiz.

Kaynak: Gıdahattı

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder