Yükleniyor...
Son Dakika
22.3.2019

Bu traktör 1 milyon 780 bin liraya satıldı!

Konya’da düzenlenen tarım fuarında, 340 beygirlik Deutz 9340 TTV model traktör, 1 milyon 780 bin liraya satıldı.

Same Deutz Fahr firması 340 beygir gücüyle Türkiye’nin en büyük traktörlerinden birisi olan 9340 TTV modeli Konyalı çiftçi Hayati Çimen’e (51) 1 milyon 780 bin liraya satışını gerçekleştirdi. Anahtar teslim töreninde konuşan firmanın Türkiye Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü, böyle bir dönemde yapılan bu satışın hem sektörün hem de Türk ekonomisi adına çok önemli olduğunu söyledi.

 

Satılan traktörün Türkiye’nin en yüksek beygir gücüne ve dünyanın en son teknolojisine sahip olduğunu kaydeden Uzunköprü, “Traktörümüzü Konya’da sergiledik ve yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Bu anlamda seviniyoruz ama bizi onurlandıran ve gururlandıran olay bir müşterimizin satın almış olması. Traktörü alan Hayati Bey’i tebrik ediyorum, önderliği için ve bu markayı tercih ettiği için.

 

Bu dönemde böyle bir satışın oluyor olması hem sektörün hem de ekonomi adına çok önemli. Bu tip önder çiftçilerin liderliğinde bu satışların artarak devam etmesini umut ediyor ve bekliyoruz. İnşallah hem ülkemiz, hem de ülke tarımı için müşterimiz için hayırlı olur” dedi.

 

“Teknolojiye yatırım yaptım”
Traktörü satın alan Hayati Çimen, teknolojiye yatırım yaptığını dile getirdi. Çimen, “İşimiz bu. Maalesef günümüzde işine yatırım yapmayan firmalar zamanla ortadan kaybolmuştur. Biz de işimiz bu deyip işimize sarılıyorsak işimize yatırım yapmak zorundayız. Teknolojiyi kullanmazsan geride kalıyorsun. Onun içinde doğru bir markaya karar verdiğime inanıyorum. İnşallah hayırlı olacak” şeklinde konuştu.

 

“Son derece mutluyuz”
Same Deutz Fahr Türkiye CEO’su Giampaolo Cameli, Alman teknolojisinin son harikası olarak tanımladığı traktörün satışından son derece mutlu olduklarını kaydetti. CEO Cameli, “Böyle büyük bir teknolojiye sahip bir traktörü teslim etmekten son derece mutluyum. Bu traktör aynı zamanda Alman teknolojisinin son harikası diyebilirim. Bu anlamda hem müşterimizin bunu alıyor olmasından hem de Türkiye’de böyle bir satışın olmasından son derece mutluyum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından traktörün anahtarını Hayati Çimen’e, firmanın Türkiye CEO’su Giampaolo Cameli ve Ticari Müdür Mehmet Uzunköprü birlikte verdi. Pasta kesilerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder