Yükleniyor...
Son Dakika
13.8.2015

Alternatif Enerji Kaynakları Laboratuvarı Proje Sözleşmesi İmzalandı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi bünyesinde kurulmakta olan ve alternatif enerji kaynakları ile ilgili ileri düzeyde araştırmaların yürütüleceği “Alternatif Enerji Kaynakları Laboratuvarı” kurulum projesi Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kabul edildi.

 

MEVKA, projeyi destekleyecek.

 

MEVKA’nın 436.000 TL tutarında maddi destek vereceği projenin imza töreni geçtiğimiz günlerde Konya’da gerçekleşti. 

 

“Alternatif Enerji Kaynakları Laboratuvarı” projesiyle, üniversite bünyesinde gerçekleştirilecek olan alg (mikro yosun) temelli biyoenerji üretim teknolojilerinin geliştirilmesi ve tarımsal atık temelli yeni nesil biyorafineri çerçevesi kapsamında yapılacak araştırmalar için ciddi bir fon sağlanmış oldu.

 

İmza törenine üniversite adına Kurucu Rektör Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cumhur Çökmüş katıldı. Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem ve MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman’ın karşılıklı imzaladığı sözleşmeyle 12 aylık proje süreci resmi olarak başlamış oldu.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder