Yükleniyor...
Son Dakika
13.8.2015

Kastamonu'ya süt fabrikası kurulacak

Modern Canlı Hayvan Pazarı’nı Kastamonu'ya kazandıran üreticiler birliği olarak tarihe geçmeye hazırlanan Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği, hedefini büyülterek canlı hayvan pazarından sonra ulusal firmalardan süt fabrikası kurmayı planlıyor.

 

2 bin 500 üyesi olan Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği’nin (KDSYB) 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda rakiplerine fark atarak kazanan Osman Şekercioğlu, genel kurula katılan herkese teşekkür etti.


Vali Erdoğan Bektaş ve Kastamonu milletvekillerin üzerinde hassasiyetle durduğu canlı hayvan pazarı çalışmaları devam ederken, sütün pazarlanması ve işlenmesi için ulusal büyük sanayici firmalardan ile süt fabrikası yapmaları için girişimlerde bulunacak. Olumsuz bir durum oduğunda Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği, canlı hayvan pazarında olduğu gibi bu işin altına da elini koyacak ve iki yıl sonra büyük bir süt fabrikası yapımı için teşebbüse geçecek.


Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Osman Şekercioğlu, 2 bin 500 olan üye sayısının iki katına çıkacağına inandığını söyledi. Seçim sonucunu mütevazi bir şekilde karşılayan Şekercioğlu, "Aday arkadaşlarımız da demokratik haklarını kullanıp aday oldular. Kongreye müspet katkı verdiler. Seçim bitti şimdi birlikte çalışma zamanı." dedi.


Şekercioğlu şöyle konuştu: "Halihazır durumda 2500 üyesi bulunan üye sayımızı 5 bine çıkartmak en önemli amacımızdır. Veteriner ve suni tohumlama hizmetleri ile küpeleme çalışmalarının mümkün olduğu kadar ilimizdeki tüm serbest veterinerlerle anlaşarak il genelinde hizmet vermektir. Sütaş ve Ülker gibi ulusal sanayi firmalarıyla anlaşarak üyelerimizin sütünün değer fiyatına satılması için çaba sarf edeceğiz. Üyelerimizden daha kaliteli, rahat hizmet verebilecek bir hizmet binası kazandırmak istiyoruz. Canlı hayvan pazarı için alımı yapılan gayrimenkul üzerine yapılacak tesis kısa zamanda tamamlanıp bir yıl sonraki kurban bayramında hizmete sunmayı planlıyoruz. Valimiz Erdoğan Bektaş ve Kastamonu milletvekillerimizin üzerinde hassasiyetle durduğu canlı hayvan pazarı çalışmaları devam ederken sütümüzün pazarlanması ve işlenmesi için ulusal büyük sanayici firmalardan ilimize süt fabrikası yapmaları istenecek ve yapmadıkları takdirde iki yıl sonra böyle büyük süt fabrikası yapımı için teşebbüse geçeceğiz. 5 bin üyesi olan bir birliğin başaramayacağı iş yoktur.”(Kaynak:Bugün)

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder