Yükleniyor...
Son Dakika
13.8.2015

Pancar festivallerini iptal etti

Son günlerde güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarının artması ve Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartları dikkate alınarak, terör saldırılarının ve şehit haberlerinin geldiği bir dönemde Kayseri Şeker tarafından her yıl iki ilçede Eylül ayı içerisinde düzenlenen Pancar Festivalleri iptal edildi.

 

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başkan Akay; "Başta Pancar ekicilerimiz ve Büyük Kayseri Şeker Ailesi  olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu iptal kararını anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz

 

"Milletimizin birlik ve beraberliğine yönelmiş tüm terörist eylemler yine milletimizin sabır, metanet ve birlik duyguları içerisinde yok olmaya mahkumdur. Terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı  diliyoruz" dedi.

 

Kayseri Şeker tarafından şeker pancarının ve şeker pancarının üretim aşamalarında hizmeti geçen firmaların pancar çiftçisi ile yüz yüze görüşerek pancar tarımının geliştirilmesine katkı sağlamak, pancar çiftçisinin kaynaşması ve aynı zamanda bir Sosyal sorumluluk projesi olarak yöre kültürüne de katkı sağlamak amacıyla Pancar Festivali düzenleniyordu.

 

2012 yılında ilk olarak Yozgat Boğazlıyan İlçesinde, ikincisi 2013 yılında Sivas’ın Şarkışla İlçesinde, 2014 yılında Bünyan ve Yeşilhisar İlçelerinde yapılan Pancar Festivallerinin 2015 yılında dördüncüsü Develi ve Sarıoğlan İlçelerinde yapılacaktı. Son terör olayları nedeniyle 2015 yılında yapılacak olan Pancar Festivalleri iptal edildiği bildirildi.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder