Yükleniyor...
Son Dakika
13.8.2015

Beyşehir'de nohut üretimi arttı

Konya’nın Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, ilçe genelinde baklagillerden nohut üretiminin bu yıl gözle görülür bir şekilde artış gösterdiğini söyledi.

 

Nurettin Karşıyaka, "Sadece nohut değil fasulye ve mercimek üretimi de yöremizde artış gösterdi. Bu da bizleri çok sevindiriyor. Özellikle nohut üretimi bir önceki yıla göre yüzde 60 oranında arttı. Nohutta antraknoz hastalığına dayanıklı tohumun bölgemizde denenmesi ve başarılı sonuç alınması ile birlikte ekim sahaları da artış gösterdi. Nohut üreticisinin yüzü güldü. Getiri yönüyle bir sıkıntı söz konusu değil. Bölgemizde yetişen baklagiller bu işin ticaretini yapan tüccarlar tarafından satın alınıyor" dedi.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder