Yükleniyor...
Son Dakika
13.8.2015

Elma festivali heyecanı

Gölcük Belediyesi tarafından bu yıl 23. kez organize edilecek Yeşil İhsaniye Elma Festivali öncesinde üreticiler iddialı hazırlanıyor. Metin Denizli bu üreticilerden en iddialı olanı

 

Gölcük İhsaniye’de baba mesleğini sürdüren 53 yaşındaki Metin Denizli, Gölcük Belediyesi tarafından her yıl organize edilen Yeşil İhsaniye Elma Festivali yarışmalarında sürekli derece alıyor. Yetiştirdiği elmalarıyla oldukça iddialı olan üretici Metin Denizli, bu yılki festivalde de dereceye girmeyi bekliyor. Elma yetiştiricisi Metin Denizli, festival ve ürettiği elmalar hakkında bilgi verdi.


 
DERECE İSTİYOR


Denizli, “İhsaniye Belediyesi zamanında burada düzenlenen elma festivali yarışmalarında birçok derecem var. Bizler, yetiştirdiğimiz ürünleri en iyi şekilde sergilemek için çaba harcıyoruz. Bu yıl da eylül ayında yapılacak olan 23. Elma Festivali’nde çeşitli elmalarımla yarışmalara katılarak tekrar derece elde etmek istiyorum.


 
HER YIL 50 TON
İhsaniyeli elma yetiştiricisi Metin Denizli her yıl düzenli ve titiz bir şekilde yetiştirdiği elmalarını vatandaşların beğenisine sunuyor. Her yıl yaklaşık 50 ton ürün aldığını dile getiren Denizli, “Burada ben kendi işimi yapıyorum, dışarıdan gündelikçi tutmuyorum. Yevmiyeler arttı, bu yüzden ben kendi işimi yapıyor ve kendim kazanıyorum. İlaçlamayı, bakımları ve her türlü temizliğini de kendim yapıyorum” açıklamasını yaptı.(Bizim Kocaeli)

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder