Yükleniyor...
Son Dakika
13.8.2015

Başarılı Kursiyerlere Belge

Süs Bitkileri Fide Yetiştiriciliğinde Başarılı Kursiyerlere Belgeleri Vali Davut Haner Tarafından Dağıtıldı. Iğdır Valisi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş Kur Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında Tarımsal Araştırma Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen sertifika törenine katıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı programa, Iğdır Valisi Davut Haner, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Eraslan,  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İş Kur Müdür Yardımcısı Bülent Dilmen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Iğdır İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Sami Çermik, Orman İşletme Şube Müdürü Hasraf Aka ve diğer daire amirleri katıldı.

 

Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim üyesi Yar. Doç Dr. İbrahim Hosaflıoğlu tarafından 184 Saatlik düzenlenen kursu başarı ile bitiren 24 kursiyerin sertifikaları Vali Davut Haner ve protokol tarafından dağıtıldı. 


Projeyle ilgili bilgi veren İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Eraslan, Valimiz Davut Haner’in desdekleri, Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü  ile Iğdır il özel idaresince birlikte uygulanmaya başlayan Iğdır’da süs bitkileri Yetiştiriciliğini geliştirme projesinin ilk sonuçlarını aldık.” dedi. Eraslan, Proje kapsamında ilk defa “Kesme çiçek Üretimi” olarak Glayöl, Gala ve gül üretimine başlandı.


Önümüzdeki yıl içerisinde Süs bitkileri olarak Mevsimlik Çiçek fidesi, Dış Mekan, Süs bitkileri, gibi diğer dallarında  üretim çalışmaları planlanmaktadır.” dedi.
Program, sunulan ikram ile son buldu.(Yeşil Iğdır)

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder