Yükleniyor...
Son Dakika
14.8.2015

Arı kolonisi verilecek

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nü kazanıp kayıt yaptıran her öğrenciye bir arı kolonisi verilecek

 

Bu şekilde öğrenciler, uygulamalı olarak arı üreticiliğini öğrenmiş olacak. Arıcılık Ünitesi sorumlusu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ulviye Kumova, 1977 yılında 40 arı kolonisi ile eğitim hayatına başlayan Zootekni Bölümü Arı Ünitesi’nde, bugün 300 bal arısı kolonisi bulunduğunu söyledi. 

Prof. Dr. Kumova, “Üniversitelerde arıcılık eğitimi alan zooteknist gençlerimizin kendi arılıklarını, üretim çiftliklerini, firmalarını kurmalarını ve iş istihdamı sağlayarak tarıma ve ekonomiye katkı yapmalarını ve arıcılığın ülkede önemli bir sektör durumuna gelmesini bekliyoruz. Ülkemizde arı yetiştiriciliği konularında büyük bir iş potansiyeli bulunmaktadır. Bu açığın hızla kapatılmasını umuyoruz” dedi.(Kaynak:Habertürk)

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder