Yükleniyor...
Son Dakika
14.8.2015

Arı zehri şifa kaynağı oldu

İç Hastalıkları Uzmanı Asım et-Temimi, 20 yıllık tecrübesine 7 aydan bu yana arılarla tedavi yöntemini ekledi. Birçok hastalığa deva olarak kullandığı arı zehri, Filistinli hastalar için umut ışığı oldu.

 

Temimi, 20 yıllık tecrübesine 7 aydan bu yana arılarla tedavi yöntemini ekledi. Temimi'nin birçok hastalığa deva olarak kullandığı arılar, Filistinli hastalar için umut ışığı oldu.

 

18 YILLIK EVLİ ÇİFT ÇOCUK SAHİBİ OLDU

 

Arıdaki zehrin sinirlerin canlanmasını sağladığını, fıtık, sinüzit, kısırlık, hepatit ve göz hastalıklarını bu yöntemle tedavi ettiklerini ifade eden Temimi, "Mesala 18 yıllık evli bir çift, arı tedavisiyle çocuk sahibi oldu" dedi. Batı Şeria'da alternatif tıp alanında bu yöntemi kullanan tek doktor olduğunu söyleyen Temimi, arıyla tedaviyi önce kendisinde denediğini, eklem ağrıları için Ürdün'ün başkenti Amman'da tedavi gördüğünü ve şifa bulduğunu anlattı.

 

Tedavinin belli bir sürece ihtiyaç duyduğunu ve her hastalık için vücutta özel sokma yerleri belirlediklerini kaydeden Temimi, bazılarının arı sokmasına karşı alerjisi bulunduğunu, o nedenle bu kişilerin vücutlarını tedaviye alıştırmak için aşamalı bir uygulamada bulunduklarını ifade etti.

 

Hastaları için evinin çatısında arı kovanları bulundurduğunu belirten Temimi, zehri alınan arının daha sonra öldüğünü söyledi.

 

Disk kayması şikayetiyle doktor Temim'e gelen Osman Sultan, iyileştiğini ancak bağışıklık sistemini güçlendirmek için tedaviyi sürdürdüğünü kaydetti.Sultan, "Temimi, kentteki en eski doktorlardan. Ona güveniriz. Böyle bir tedavi uyguladığını duyunca gidip gelmeye başladım. 18 kez yaptırdığım bu tedavi sonucu fıtık problemimin artık tarihe karıştığını söyleyebilirim" diye konuştu.

 

Bu yönteme başvurmadan önce doktorların omurgalarının farklı bölgelerinde fıtık teşhisi koyduğunu ve tedavi görmesine rağmen iyileşemediğini belirten Sultan, "Ömür boyu bu ağrıları çekmektense arı sokmasını tercih ederim" dedi.

 

Arı zehri ve "arı havası (api-air)" yöntemlerinin, solunum yolu şikayetleri ve kas hastalıklarının tedavisinde kullanıldığı biliniyor.(Kaynak:Habertürk)

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder