Yükleniyor...
Son Dakika
14.8.2015

Balıkçılık çalıştayı Samsun'da yapılacak

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Yakakent'de balık üreticileri ile buluştu. Balıkçılığın Samsun için önemine dikkati çeken Kurt, balıkçılıkla ilgili çalıştayların Samsun'da da yapılması için çalışmalara başlanacağını söyledi.

 

Sorunların çözümü noktasında sektör mensuplarının hazırlayacağı raporların önemine de vurgu yapan Kurt, "Samsun'un su ürünleri sektöründe gelişime açık önemli bir potansiyeli var. Hep birlikte Samsunumuzu önce ülkemizde sonra Avrupa’da su ürünleri sektöründe marka haline getireceğimize inancım tamdır" dedi. 

 

Avrupa Birliğinde tüketilen her dört çipura-levrekten birini Türkiye’nin karşıladığını söyleyen Kurt,  “Su ürünleri üretimimiz 2002 yılında 61 bin tondan 2013 yılında 233 bin tona, su ürünleri ihracatımız ise 2002 yılında 97 milyon dolardan 2014 yılında 679 milyon dolara yükseldi. Ülke genelindeki bu gelişimden Samsunumuzun da faydalanabilmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.(Kaynak:Hedef Halk)

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder